top of page
Ratuszowa_Marmurowa.jpg

Amelia Wojtkowski

Członek zespołu

PSM photo_edited.jpg

O mnie

Amelia Wojtkowski urodziła się w Nowym Jorku i była wychowana w tradycyjnym Polskim domu oraz w polskiej kulturze. Spędza wakacje podróżując po Polsce, robiąc wspaniałe wspomnienia odwiedzając bliską rodzinę i zwiedzając miasta takie jak: Warszawa, Kraków, Zakopane, Wieliczka, Malbork, Białowieża i Częstochowa. Była również uczestnikiem kolonii w Pułtusku, gdzie odwiedziła Gdańsk, Gdynię, Sopot i Toruń.


Amelia uczęszczała do Polskiej Szkoły im. Marii Konopnickiej na Greenpoincie i zdała egzamin LOTE w 2019. Biegle posługuję się językiem polskim i angielskim oraz uczy się języka francuskiego. Obecnie uczęszcza do Liceum Academy of American Studies i planuje kontynuować zawodową karierę w dziedzinie nauczania początkowego. 


Amelia jest wolontariuszką w szkole podstawowej PS.110 na ich programie pozalekcyjnym, a także w programie wakacyjnym. Dodatkowo jest wolontariuszką w polskiej Klasie Religii przy parafii Św. Stanisława Kostki. Aby utrzymać bliski kontakt z dziećmi i polskim językiem Amelia pracuję w Polskiej Szkole Sobotniej przy parafii Św. Cyryla i Metodego jako nauczyciel pomocniczy.

bottom of page