Ratuszowa_Marmurowa.jpg

Sylvia Bandasiewicz

Członek Zespołu

Sylvia_B.jpg

O mnie

Sylvia Bandasiewicz urodziła się i wychowała w Nowym Jorku. Większość jej rodziny mieszka w Białymstoku i Stalowej Woli. Co roku przyjeżdża do Polski, aby je odwiedzić i pozostać z nimi w kontakcie. Aby pozostać w kontakcie ze swoimi korzeniami, co sobotę uczęszczała do Szkoły Polskiej im. Henryka Sienkiewicza, aby nauczyć się płynnie mówić, czytać i pisać po polsku. Poznawała kulturę i pozostawała w kontakcie z Polonią. Uczestniczyła w polskim harcerstwie w latach 2012-2020, aby wzmocnić swoją rolę w społeczności.


Zawsze wiedziała, że ​​chciałaby pracować z pacjentami w opiece zdrowotnej, a obecnie pracuje jako doradca fizjoterapeutyczny. W 2023 roku ukończy Hunter College ze specjalizacją z biologii człowieka i psychologią. Aplikuje na przyspieszone studia podyplomowe na studia magisterskie i doktoranckie z pielęgniarstwa. Planuje specjalizację z położnictwa lub pielęgniarstwa chirurgicznego.

 

Kiedy nie jest w szkole lub pracy, uwielbia czytać, wędrować, podróżować i chodzić na festiwale muzyczne lub koncerty. Odwiedziła 20 stanów i 8 krajów z przyjaciółmi i rodziną.

Czym się zajmuję w PSM

Sylvia jest członkiem komitetu balu młodzieżowego i jest aktywnym woluntariuszem ogólnej organizacji.