Emily Kalinowski

Dyrektor Delegatury Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży w Chicago

IMG_3115_edited_edited.jpg

O mnie

Emily Kalinowski urodziła się w Stanach Zjednoczonych. Przed przeprowadzką do Chicago w celu podjęcia studiów i kariery zawodowej, większość życia spędziła w Spring Grove, Illinois. Chociaż urodziła się i wychowała w Stanach Zjednoczonych, większość jej rodziny mieszka w Białymstoku. Podróżuje do Polski i często łączy się z przyjaciółmi i rodziną za granicą, aby pozostać w kontakcie ze swoim polskim dziedzictwem. W grudniu 2021 roku ukończyła Loyola University of Chicago Magna Cum Laude z dwoma stopniami Bachelor of Business Administration w marketingu i zarządzaniu.

Podczas swojego pobytu w Loyoli Emily była przewodniczącą Związku Studentów Polskich. Podczas pełnienia funkcji lidera organizacyjnego ożywiła organizację i była gospodarzem wydarzeń, które umożliwiły kolejnym zarządom dalsze działania na rzecz krzewienia obecności Polonii na uczelni. Jej głównym zamiarem było jednoczenie studentów polonijnych i łączeniu polskiej społeczności z Loyola University.

W wolnym czasie Emily lubi zwiedzać parki narodowe, jeździć na trasy przełajowe, wędrować, jeździć na snowboardzie, nurkować i poznawać nowe kraje.