Ratuszowa_Marmurowa.jpg

Anna Gutowska

Specjalista techniczny

DSC_1799_edited_edited.jpg

O mnie

Urodzona w Polsce i wychowana w Nowym Jorku Anna zyskała ogromne uznanie dla wzajemnego oddziaływania kulturowego między tymi krajami i ich wpływu na jej życie. Uczęszczanie do Polskiej Szkoły na Greenpoincie na Brooklynie i pełnienie funkcji prezesa Rutgers Polish Club oraz Rutgers Miss Polonia 2021 to tylko niektóre ze sposobów, w jakie Anna zaangażowała się w polsko-amerykańską społeczność. Anna studiuje Computer Science i Cognitive Science w Rutgers University Honors College, a w 2019 roku ukończyła Townsend Harris High School w Flushing, Queens. Jej tożsamość jako studentka pierwszego pokolenia i jej pasja do technologii motywują ją do odniesienia sukcesu w nauce z celem by zostać inżynierem oprogramowania. Planuje wykorzystać swoją edukację, aby zainspirować przyszłe pokolenia kobiet w technologii oraz zniwelować różnice płci w tej dziedzinie.

 

Poza zaangażowaniem się w Polskim Stowarzyszeniu Młodzieży, Anna poświęca swój czas jako inżynier oprogramowania w Percentage Project, organizacji non-profit, która działa na rzecz promowania integracji w technologii, a także jest asystentką naukową na kampusie badającą związek między pochodzeniem etnicznym a własnym dostępem do informacji związanych z COVID online.

Czym się zajmuję w PSM

Specjalista ds. Pomocy Technicznej jest odpowiedzialny za wszystkie sprawy związane z technologią dotyczące Stowarzyszenia.