Ratuszowa_Marmurowa.jpg

Julia Maciejak

Członek zespołu

IMG_1310_polarr_edited_edited.jpg

O mnie

Urodzona w Nowym Jorku Julia Maciejak dorastała zanurzona w polskiej kulturze dzięki staraniom rodziców o utrzymanie prawdziwego polskiego domu. Julia odwiedzała Polskę każdego lata, odkąd była mała, zwiedzając piękne miasta, takie jak Wrocław i Gdańsk. Po powrocie Julia uczęszcza do polskiej szkoły kościoła św. Cyryla i Metodego na Greenpoincie i planuje przystąpić do matury, aby utrwalić znajomość języka polskiego. Tam jest wolontariuszką i pomaga w kościele św. Stanisława Kostki. Julia obecnie uczęszcza do Townsend Harris High School i planuje kontynuować naukę na kierunku medycznym.

W wolnym czasie Julia uwielbia gotować i piec potrawy dla swojej rodziny i przyjaciół, prowadząc jednocześnie bloga kulinarnego. Dodatkowo uwielbia tańczyć do muzyki z całego świata i grać w piłkę nożną. Julia biegle włada językiem polskim i angielskim oraz biegle językiem francuskim.

Czym się zajmuję w PSM

Asystent Wykonawczy Prezesa wspiera Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży w pełnieniu swoich obowiązków, odpowiada za odpowiadanie na pytania i prośby o spotkanie kierowane do Prezesa, doradza dyrektorom Stowarzyszenia w celu pomagania im w podejmowaniu spójnych decyzji, organizuje podróże służbowe i spotkania, opracowując plany podróży i plany rezerwacji transportu, oraz organizowanie zakwaterowania i zakwaterowania podczas podróż służbowych, realizuje projekty i zadania specjalne, dba o reputację Prezesa i Stowarzyszenia.