Ratuszowa_Marmurowa.jpg

Natalia Ostapowicz

Koordynator ds. Stypendiów

O mnie

Natalia Ostapowicz urodziła się w Nowym Jorku. Obecnie uczęszcza do Millennium Brooklyn High School w Park Slope na Brooklynie. Po mimo że Natalia urodziła się w Stanach Zjednoczonych, płynnie czyta i rozmawia w języku polskim i docenia polskie tradycje i obyczaje. Natalia uczęszczała do polskiej szkoły w parafii św. Cyryla i Metodego do dziesiątego roku życia. Po przeprowadzce na Queens, kontynuuje naukę języka polskiego w polskiej szkole św. Faustyny w Ozone Park. W wolnym czasie Natalia pracuje jako wolontariuszka w swojej polskiej szkole, a także w polskim przedszkolu. Natalia bierze czynny udział w polskich organizacjach przy kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Ozone Park. Często gra na gitarze w kościele oraz czyta czytania podczas mszy świętej. Również w 2015 roku Natalia była małą miss Polonia Ozone Park, reprezentując swoją społeczność podczas 78 Parady Pułaskiego na Manhattanie.

Natalia lubi spędzać czas z przyjaciółmi, jeździć na nartach i grać w siatkówkę plażową. Również Natalia lubi podróżować i poznawać nowe miejsca. Ale najbardziej Natalia lubi odwiedzać Polskę i swoją rodzinę która tam mieszka. Natalia ma nadzieję, że w przyszłości pomoże wielu osobom i wykorzysta płynną znajomość języka polskiego.

Czym się zajmuję w PSM

Koordynator ds. Stypendiów odpowiada za prowadzenie bazy danych dotyczących aktualnie oferowanych stypendiów dla młodzieży przez instytucje polonijne, rządowe i pozarządowe, za skuteczne wdrażanie ewentualnej inicjatywy stypendialnej Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz za udzielanie wszelkich informacji na temat stypendiów i pozyskiwania dofinansowania nauki członkom stowarzyszenia i młodzieży.