top of page
News Cameraman

AKTUALNOŚCI

Nasza bieżąca działalność

  • Zdjęcie autoraPSM

Akcja młodzieży "Bo Wszyscy Polacy to Jedna Rodzina"

W sobotę 8 sierpnia 2020 r. wolontariusze Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży przekazali seniorom mieszkającym w domu opieki „Surfside Manor” na Far Rockaway w Nowym Jorku, specjalne upominki przygotowane w ramach inicjatywy Komisji ds. Pomocy Osobom Dotkniętym Epidemią powołanej przez Zarządu PSM. Upominki zawierały maski ochronne wielokrotnego użytku, próbki produktów dermatologicznych i pielęgnacyjnych „CeraVe” i „La Roche-Posay”, a także list wspierający od Wiceprezesa ds. Społecznych Olivii Żebrowskiej oraz Koordynatora ds. Projektów Społecznych Natalii Turkiewicz, odpowiedzialnych za przeprowadzenie akcji.

Powołana w czerwcu b.r. przez Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży Komisja ds. Pomocy Osobom Dotkniętym Epidemią miała za zadanie koordynowanie działań młodzieży na rzecz pomocy osobom starszym w czasach pandemii. 


Zawartość upominków przygotowanych przez młodzież dla seniorów.

Pierwszym projektem było przekazanie wspomnianych upominków przygotowanych przez komisję. Upominki sponsorowane były przez Polsko-Słowiańską Federalną Unię Kredytową. Dr Marek Paliwoda z Greenpointu przekazał młodzieży około 1700 próbek produktów do higieny osobistej i pielęgnacji firm „CeraVe” i „La Roche-Posay”, kremów do twarzy, kremów do depilacji rąk, itp. Dzięki uprzejmości właścicieli Syrena Deli w Linden, NJ młodzież przygotowała dodatkowo kosz ze słodyczami dla seniorów. Ponad 200 osób otrzymało upominki, dzięki którym czuli się docenieni przez młodzież. Dodatkowo seniorzy, którzy nie są Polakami a przebywają w domu opieki mieli szansę spróbować tradycyjnych polskich wyrobów cukierniczych tj. krówek, pierników, ptasiego mleczka i innych polskich przysmaków.

Jako Koordynator ds. Projektów Społecznych i przewodnicząca Komisji ds. Pomocy Osobom Dotkniętym Epidemią Natalia Turkiewicz odpowiadała przede wszystkim za pomyślne przeprowadzenie projektu. Obecnie Natalia Turkiewicz jest uczennicą High School for Health Professions and Human Services na Manhattanie oraz Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Cyryla i Metodego na Greenpoincie. Ponadto jest członkiem Komisji ds. Młodzieży Centrali Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce.

W składzie Komisji ds. Pomocy Osobom Dotkniętym Epidemią były również: Natalia Ostapowicz i Victoria Pietruszewski, które pomagały w przygotowaniu materiałów i logistyce niezbędnej do realizacji projektu.


Upominki były zaledwie skromnym gestem, ale jakże ważnym dla ludzi, którzy tak jak my teraz, kiedyś byli młodzi. Wyzwania takie jak to zawsze niosą ze sobą dialog międzypokoleniowy i mamy nadzieję, że to dopiero początek integracji międzypokoleniowej. Obecne czasy pokazują, że nie tylko kontaktu ze starszymi szuka młodzież, ale seniorzy także są zainteresowani integracją z młodymi.

 

Polskie Stowarzyszenie Młodzieży © 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone.

109 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page