top of page
News Cameraman

AKTUALNOŚCI

Nasza bieżąca działalność

  • Zdjęcie autoraPSM

Dobrze zorganizowani i zaangażowani w polonijne sprawy – wywiad Prezesa PSM w Radio RAMPA

Zaktualizowano: 17 cze 2021

Gościem Radio RAMPA jest Jakub Staniewski, założyciel i prezes Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży działającego w USA. Stowarzyszenie powstało w 2019 roku w Nowym Jorku, a jego głównym celem jest jednoczenie młodzieży polonijnej i polskiej – z całego świata.


Jakub J. Staniewski, President of the Polish Youth Association at Radio RAMPA InterviewJak powiedział w Radio RAMPA Jakub Staniewski, PSM będzie chciało przedłużyć i podtrzymać tradycję Polish Student Organization, czyli Organizacji Studentów Polskich, która zawiesiła działanie kilka lat temu, a w tym roku obchodziłaby swoje 30-lecie. Równocześnie, Jakubowi przekazana została oficjalnie pałeczka zarządzania i ewentualnego kontynuowania działalności PSO.


W wywiadzie, dowiecie się o tym kto tworzy Stowarzyszenie i na jakich uczelniach studiują jego członkowie. Dzięki działalności Stowarzyszenia, młodzież może nie tylko poszerzyć krąg znajomości, ale przede wszystkim, podzielić się doświadczeniami studenckimi oraz zawodowymi, zdobyć cenne informacje o stażach czy stypendiach, a także, poznać swojego mentora. Stowarzyszenie zajmuje się również organizacją ciekawych spotkań, warsztatów oraz wyjazdów. W wywiadzie, Jakub opowiada o tych, które zrealizowane zostały przez ostatnie miesiące, oraz tych nadchodzących – jak np. warsztaty dotyczące zarządzania finansami, które odbędą się przy współpracy z Polsko-Słowiańską Federalną Unią Kredytową.


Aktualnie, wolontariusze Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży, są również zaangażowani w pomoc przy rejestracji do wyborów lokalnych w Nowym Jorku. Wolontariuszy Stowarzyszenia można spotkać w polonijnych ośrodkach w Nowym Jorku, a także podczas polonijnych wydarzeń – to tam w ramach akcji #PolishAmericanVote – młodzież przypomina o konieczności rejestracji do wyborów, oraz pomaga dokonać tego w sposób elektroniczny. O tym również usłyszycie w wywiadzie.


Więcej informacji na temat działalności Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży: Polskie Stowarzyszenie Młodzieży (polishyouth.org)


Niniejszy artykuł i wywiad został wydany 22 maja 2021 roku na antenie Radio RAMPA.

39 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page