top of page
News Cameraman

AKTUALNOŚCI

Nasza bieżąca działalność

  • Zdjęcie autoraPSM

Kampania Profrekwencyjna "Twoja Przyszłość, Twój Głos"

W związku z wyborami Prezydenta Rzeczypospolitej, Polskie Stowarzyszenie Młodzieży zainicjowało kampanię profrekwencyjną "Twoja Przyszłość, Twój Głos". Akcja ta miała na celu zwiększenie świadomości i frekwencji osób młodych aktywnie uczestniczących w wyborach.


Podczas kampanii w mediach społecznościowych Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży odpowiadaliśmy na pytania takie jak ‘dlaczego warto głosować?’, przedstawiliśmy frekwencje z poprzednich wyborów oraz przekazaliśmy niezbędne informacje dotyczące procedur głosowania.

Według informacji Polskiej Komisji Wyborczej, w pierwszej turze, która miała miejsce 28 czerwca, swój głos oddało 67,2% uprawnionych w przedziale wiekowym 18-29 lat. W drugiej turze, frekwencja ta wynosiła 64,5%. Ostatnimi czasy, to właśnie ta grupa wiekowa głosowała najrzadziej, czego potwierdzeniem jest frekwencja na poziomie 27,8% w głosowaniu do europarlamentu i odpowiednio 37% w wyborach samorządowych i 43,3% w wyborach parlamentarnych.

Wzrost frekwencji wśród młodych to jawny dowód na to, że z coraz większą świadomością podchodzimy do wyborów jako do realnego wpływu na politykę naszego kraju oraz interesujemy się jego przyszłością.

Udział w akcji wzięły też: Parlament Młodych RP, Polska Rada Organizacji Młodzieżowych oraz Fundacja na Rzecz Praw Ucznia. Ciesząca się popularnością akcja będzie przeprowadzana także podczas kolejnych wyborów europarlamentarnych, parlamentarnych i prezydenckich. Łączyć będzie się także z ewentualnymi webinariami i nauczaniem metod skutecznego podejmowania wyboru i zrównoważonego argumentowania swoich poglądów.


 

Polskie Stowarzyszenie Młodzieży © 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone.

57 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page