top of page
News Cameraman

AKTUALNOŚCI

Nasza bieżąca działalność

  • Zdjęcie autoraPSM

Odbyły się kolejne warsztaty malarskie dla młodzieży

Po raz kolejny odbyły się warsztaty malarskie organizowane dla młodzieży polonijnej przez Polskie Stowarzyszenie Młodzieży. Warsztaty prowadzone przez Angelikę Mojsę umożliwiły początkującym malarzom poznanie nowych metod tworzenia dzieła artystycznego, a uczestnikom bardziej doświadczonym dały możliwość na dalsze doskonalenie swoich umiejętności.

Obraz malowany przez uczestników warsztatów przedstawiał wschodzący księżyc unoszący się nad jeziorem tuż po zachodzie słońca.

Angelika Mojsa, która poprowadziła warsztaty, maluje już od wielu lat. Jest absolwentką kierunku sztuk pięknych LaGuardia Community College i Uniwersytetu Hunter na Manhattanie. Od 2015 roku Angelika prowadzi własną działalność jako portal "AnuArrt", na którego łamach prezentowane są autorskie prace właścicielki i mają miejsce autorskie warsztaty malarskie “na żywo”.


Czas wspólnie spędzony podczas warsztatów był dla młodzieży kreatywną formą wypoczynku od stresu związanego z przygotowywaniem się do nadchodzącego roku szkolnego. Oficjalnym partnerem warsztatów była Centrala Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce. Warsztaty były współfinansowane ze środków otrzymanych od Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej.


 

Polskie Stowarzyszenie Młodzieży

© 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone.

71 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page