top of page
News Cameraman

AKTUALNOŚCI

Nasza bieżąca działalność

  • Zdjęcie autoraPSM

Parlament Młodych Rzeczypospolitej Polskiej 2020

Zaktualizowano: 21 lip 2020

W Dniu Dziecka 1 czerwca 2020 roku na zaproszenie Komitetu Organizacyjnego Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży, Jakub J. Staniewski wraz z Dyrektorem ds. Międzynarodowych, Heleną Źródłowską uczestniczyli w posiedzeniu Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej.

Goścmi honorowymi byli m.in. Kandydaci na urząd Prezydenta RP Szymon Hołownia i Robert Biedroń oraz posłowie na Sejm RP, Artur E. Dziambor, Janusz Korwin-Mikke, Radowsław Lubczyk, Paweł Szramka, Krzysztof Śmieszek i Robert Telus.


W posiedzeniu także brali udział przedstawiciele organizacji takich jak Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej oraz inni.


Tematem obrad Parlementu była “nowa rzeczywistosć”, czyli jak Polska i świat będą wyglądały po pandemii koronawirusa. Podczas dyskusji poruszono wątki roli gospodarski w funkcjonowaniu państwa i życia obywateli, wpływ Unii Europejskiej na walkę z pandemią, organiczenia praw obywatelskich, działanie demokratycznych ogranów, w tym organizacja wyborów oraz te powiązane z dostępem do opieki medycznej i jakości zdalnej nauki i polskiego systemu edukacji. W obradach brało udział 100 parlamentarzystów, wszystkim którym serdecznie gratulujemy!

 

Źródła: Polskie Stowarzyszenie Młodzieży, Parlament Młodych RP © 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone.

41 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page