top of page
News Cameraman

AKTUALNOŚCI

Nasza bieżąca działalność

  • Zdjęcie autoraPSM

Uroczyste ślubowanie dyrektora wykonawczego i powołanie zespołu Towarzystwa Medycznego PSM

Zaktualizowano: 17 cze 2021

Natalia Turkiewicz została pierwszym dyrektorem wykonawczym Towarzystwa Medycznego Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży. Ślubowanie złożyła w piątek, 26 marca 2021 roku podczas uroczystości, która odbyła się w Sali Balowej Fundacji Kościuszkowskiej na Manhattanie.

Jakub J. Staniewski, President of the Polish Youth Association with Natalia Turkiewicz

Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną uroczystość odbyła się w nieco skromniejszej niż zwykle formie, ale entuzjazm do podjęcia wyzwań stojących przed nowo powołanym zespołem udzielał się wszystkim.


W skład zespołu weszła również Alanis De Jesus, uczennica specjalistycznego Liceum Zdrowia i Usług Społecznych w Nowym Jorku, która będzie pełniła stanowisko zastępcy dyrektora wykonawczego. Mimo, że nie jest Polką, jej przyjaźń z wieloma osobami polskiego pochodzenia oraz chęć udzielania pomocy młodym ludziom w rozwijaniu swoich zainteresowań związanych z medycyną skłoniło ją do podjęcia się wolontariatu w Polskim Stowarzyszeniu Młodzieży.Podczas uroczystości, ślubowanie dyrektora wykonawczego przyjął Prezes Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży Jakub J. Staniewski. Po ślubowaniu, pierwszym zarządzeniem nowej dyrektor wykonawczej było formalne powołanie swojego zastępcy na mocy zarządzenia, które zostało uroczyście podpisane. Po jej powołaniu, ślubowanie złożyła także Zastępca Dyrektora Wykonawczego, co wyznaczyło koniec formalnej części uroczystości tego dnia.


Towarzystwo Medyczne Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży będzie miało na celu zrzeszanie młodzieży zainteresowanej medycyną w strukturach Stowarzyszenia, organizowanie wydarzeń związanych z medycyną, oraz promowanie wiedzy o zdrowiu i medycynie. Towarzystwo Medyczne PSM będzie pomagać studentom z USA w procesie aplikacyjnym do szkół medycznych w Polsce oraz studentom z Polski chcącym studiować medycynę w Stanach Zjednoczonych.


Oficjalnie Towarzystwo Medyczne rozpocznie prowadzenie działalności jeszcze w bieżącym miesiącu. Do tego czasu, nowo powołany zespół ma za zadanie określenie pierwszych działań Towarzystwa Medycznego, które będą stanowiły część bogatej oferty wydarzeń organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Młodzieży.


 

Polskie Stowarzyszenie Młodzieży © 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone.

100 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page