top of page
News Cameraman

AKTUALNOŚCI

Nasza bieżąca działalność

  • Zdjęcie autoraPSM

Uroczystość wręczenia nominacji nowemu Konsulowi Generalnemu RP w Nowym Jorku

Zaktualizowano: 17 cze 2021

W dniu 4 marca 2020 r. Jakub Staniewski – Prezes Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży wraz z Heleną Źródłowską – Wiceprezesem ds. Społecznych uczestniczyli w ceremonii nominacji Pana Adriana Kubickiego na nowego Konsula Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Nowym Jorku. W imieniu Zarządu, członków oraz polskich klubów uniwersyteckich zrzeszonych w stowarzyszeniu na ręce nowo nominowanego Konsula Generalnego został przekazany list gratulacyjny.Uroczystość inauguracyjna odbyła się w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku na Manhattanie w obecności Pani Elżbiety Witek – Marszałka Sejmu RP, a także Pana Pawła Jabłońskiego – Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.


Prezes Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży podczas rozmowy z Marszałkiem Sejmu RP, Panią Elżbietą Witek.

Pan Adrian Kubicki jest najmłodszym w historii Konsulatu Generalnego w Nowym Jorku nowo mianowanym konsulem. Poprzednio pełnił funkcję rzecznika prasowego Polskich Lini Lotniczych LOT, a później Dyrektora Instytutu Kultury Polskiej w Nowym Jorku.

Wsród gości obecnych na uroczystości byli przedstawiciele środowiska polonijnego, w tym wielokrotna laureatka nagrody Emmy, dziennikarka Pani Rita Cosby, Pan Daniel Kurzyna — szef sztabu radnego Miasta Nowy Jork oraz Pan Edward Mosberg – ocalały z Holokaustu i odznaczony Krzyżem Komandorskim Order Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej przez Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudę.


Podczas uroczystości Jakub Staniewski odbył rozmowy z Marszałkiem Senatu oraz Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Pani Marszałek z wielką ochotą wyraziła chęć współpracy Sejmu RP z Polskim Stowarzyszeniem Młodzieży w zakresie organizowania przedsięwzięć dla młodzieży oraz podkreśliła, iż wsłuchanie się w głos młodego pokolenia przez instytucje rządowe jest teraz potrzebne i niezwykle ważne.


Jakub J. Staniewski, President of the Polish Youth Association with Marshal of the Sejm of Poland Elżbieta WItek

Po uroczystości Prezes Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży udzielił krótkiej wypowiedzi lokalnym mediom, zaznaczając, że współpraca z młodzieżą, ze zwróceniem szczególnej uwagi na oferowanie jej więcej możliwości rozwoju osobistego a także akademickiego, to konieczne priorytety, przedstawiane Panu Adamowi Kubickiemu Konsulowi Generalnemu przez młodzież w ramach zacieśniania współpracy z Konsulatem Generalnym.


 

Źródło: Polskie Stowarzyszenie Młodzieży

© 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone.

82 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page