AKTUALNOŚCI

Nasza bieżąca działalność

  • PSM

Uroczystość wręczenia nominacji nowemu Konsulowi Generalnemu RP w Nowym Jorku

Aktualizacja: 5 sie 2020

W dniu 4 marca 2020 r. Jakub Staniewski – Prezes Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży wraz z Heleną Źródłowską – Wiceprezesem ds. Społecznych uczestniczyli w ceremonii nominacji Pana Adriana Kubickiego na nowego Konsula Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Nowym Jorku. W imieniu Zarządu, członków oraz polskich klubów uniwersyteckich zrzeszonych w stowarzyszeniu na ręce nowo nominowanego Konsula Generalnego został przekazany list gratulacyjny.Uroczystość inauguracyjna odbyła się w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku na Manhattanie w obecności Pani Elżbiety Witek – Marszałka Sejmu RP, a także Pana Pawła Jabłońskiego – Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.


Prezes Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży podczas rozmowy z Marszałkiem Sejmu RP, Panią Elżbietą Witek.

Pan Adrian Kubicki jest najmłodszym w historii Konsulatu Generalnego w Nowym Jorku nowo mianowanym konsulem. Poprzednio pełnił funkcję rzecznika prasowego Polskich Lini Lotniczych LOT, a później Dyrektora Instytutu Kultury Polskiej w Nowym Jorku.

Wsród gości obecnych na uroczystości byli przedstawiciele środowiska polonijnego, w tym wielokrotna laureatka nagrody Emmy, dziennikarka Pani Rita Cosby, Pan Daniel Kurzyna — szef sztabu radnego Miasta Nowy Jork oraz Pan Edward Mosberg – ocalały z Holokaustu i odznaczony Krzyżem Komandorskim Order Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej przez Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudę.


Podczas uroczystości Jakub Staniewski odbył rozmowy z Marszałkiem Senatu oraz Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Pani Marszałek z wielką ochotą wyraziła chęć współpracy Sejmu RP z Polskim Stowarzyszeniem Młodzieży w zakresie organizowania przedsięwzięć dla młodzieży oraz podkreśliła, iż wsłuchanie się w głos młodego pokolenia przez instytucje rządowe jest teraz potrzebne i niezwykle ważne.Po uroczystości Prezes Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży udzielił krótkiej wypowiedzi lokalnym mediom, zaznaczając, że współpraca z młodzieżą, ze zwróceniem szczególnej uwagi na oferowanie jej więcej możliwości rozwoju osobistego a także akademickiego, to konieczne priorytety, przedstawiane Panu Adamowi Kubickiemu Konsulowi Generalnemu przez młodzież w ramach zacieśniania współpracy z Konsulatem Generalnym.


Źródło: Polskie Stowarzyszenie Młodzieży

© 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone.

67 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

PSM

Dla młodzieży.

Copyright © 2020 Polskie Stowarzyszenie Młodzieży, Inc. jest organizacją niedochodową zwolniona z podatku na mocy sekcji 501 (c)(3) Kodeksu Podatkowego. Darowizny można odliczyć od podatku, zgodnie z prawem.
Wszystkie prawa zastrzeżone. Strona internetowa zaprojektowana przez Blueprint Design Studios.

WebsiteLogoPL.png