top of page
News Cameraman

AKTUALNOŚCI

Nasza bieżąca działalność

  • Zdjęcie autoraPSM

Warsztaty malarskie dla młodzieży

Zaktualizowano: 21 sie 2020

Niedziela, 31 maja 2020 roku była szczególnym dniem w programie wydarzeń Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży. Mianowicie po raz pierwszy odbyły się wirtualne warsztaty malarskie prowadzone przez malarkę Angelikę Mojsę. Podczas zajęć młodzież miała szansę poznać technikę malarstwa farbami akrylowymi i namalować własne dzieło poprzez naśladowanie instruktora. Oficjalnym partnerem warsztatów była Centrala Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce.

Angelika Mojsa, która poprowadziła warsztaty, maluje już od wielu lat. Jest absolwentką kierunku sztuk pięknych LaGuardia Community College i Uniwersytetu Hunter na Manhattanie. Na co dzień jest wychowawczynią w przedszkolu w New Jersey. Od kiedy pamięta, ma ogromne zamiłowanie do malowania i sztuk pięknych. Już w szkole podstawowej podczas różnych zajęć rysowała szkice w zeszytach szkolnych. Początkowo sztuka stanowiła dla niej w dużej mierze tylko hobby, ale po ukończeniu liceum i podjęciu studiów Angelika zdała sobie sprawę z faktu, iż to hobby ma większe znaczenie.


Obraz malowany przez uczestników warsztatów przedstawiał scenkę rzeki z górami w tle.
Obraz malowany przez uczestników warsztatów przedstawiał scenkę rzeki z górami w tle.

Od 2015 roku Angelika prowadzi własną działalność jako portal "AnuArrt", na którego łamach prezentowane są autorskie prace właścicielki i mają miejsce autorskie warsztaty malarskie “na żywo”. Angelika nieustannie doskonali swój warsztat malarski, którym od zawsze pragnie dzielić się z innymi (czego wyrazem jest właśnie portal “AnuArrt”), wierząc w to, że jej prace dają innym wielkie poczucie radości i oderwania się chociaż na krótką chwilę od otaczającej rzeczywistości.


Warsztaty rozpoczęły się krótkim przemówieniem Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży Jakuba Staniewskiego, który podziękował uczestnikom za liczną obecność. 

Podziękowania przekazała także Prezes Centrali Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce dr Dorota Andraka, cyt: “Chciałam złożyć podziękowania na ręce Pana Prezesa Jakuba Staniewskiego za to, że staracie się obejmować swoją działalnością wszystkich tych, którzy w tym innym świecie niż zazwyczaj szukają rozwijania swoich talentów…" A zwracając się do uczestników Prezes Andraka powiedziała "dzisiaj taki talent będziecie przekładać na kartki papieru.” Ponadto dodała:

"Życzę aby ten czas był dla Was czasem przyjemnym, miłym a na przyszłość na te wakacje, które zbliżają się już do was życzę dużo zdrowia, każdemu członkowi Waszej rodziny życzę aby w waszych domach, jak i potem na zewnątrz, była radość i miłość wsród osób z którymi przebywacie, a także na waszych twarzach zawsze gościł uśmiech." — dr Dorota Andraka, Prezes CPSD do uczestników warsztatów malarskich Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży

W warsztatach uczestniczyła młodzież z całego świata, nie tylko z Polski, ale również z Białorusi, Ukrainy oraz wielu stanów USA tj. z Teksasu, Wirginii, New Jersey, Nowego Jorku, Kalifornii oraz Chicago. Warsztaty trwały 2 godziny, podczas których młodzież namalowała scenę przedstawiającą rzekę przepływającej przez las w górzystym otoczeniu.


Na zakończenie instruktorka warsztatów Angelika Mojsa otrzymała podziękowanie od Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży, Jakuba Staniewskiego "za prowadzenie pierwszych warsztatów malarskich Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży mających na celu promocję kultury i sztuki wsród młodzieży oraz za zaangażowanie we wspieranie młodzieży polonijnej w odkrywaniu i rozwijaniu swoich talentów".


W związku z tym, że warsztaty cieszyły się ogromną popularnością Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży zobowiązał się do podjęcia inicjatywy ponownego ich zorganizowania w niedalekiej przyszłości.


Warsztaty współfinansowane były ze środków przekazanych przez Polsko-Słowiańską Federalną Unię Kredytową. 

Polskie Stowarzyszenie Młodzieży

© 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone.

84 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page