Ratuszowa_Marmurowa.jpg

Maxim Sasak

Koordynator ds. wolontariuszy

sasak.jpg

O mnie

Maxim Sasak urodził się na Brooklynie w Nowym Jorku. Dorastając na Greenpoincie, kolebce polskiego społeczeństwa za granicą, jego kultura i tożsamość jako Polaka rozwijały się i rozkwitały wraz z jego rozwojem. W 2021 został członkiem Związku Młodzieży Polskiej, pełniąc funkcję pierwszego koordynatora organizacji Wolontariatu. Po roku nadal pełni tę funkcję, ale teraz również jest członkiem Rady Dyrektorów Organizacji. Dla niego pełnienie funkcji członka organizacji i jej kluczowego gracza to być może znacznie więcej niż zwykła eskapady czy „dobry trupa”, to aktywne służenie polepszeniu polskiego społeczeństwa za granicą i w kraju, pomaga zaszczepić ziarno „Polskości” w sercach i umysłach młodych Polaków, a przede wszystkim jest aktywnym dążeniem do zagwarantowania świetlanej i pomyślnej przyszłości wszystkim Polakom i Polsce.


W związku z jego dotychczasowym doświadczeniem pełnił różne funkcje kierownicze, od instytutów i organizacji kulturalnych po instytucje ogólnomiejskie. Oprócz tego aktywnie angażuje się w świat polityki na poziomie lokalnym, co najwyraźniej podkreśla jego czas jako stażysta w kampanii Tahanie Aboushi na rzecz prokuratora okręgowego na Manhattanie i jego doświadczenie zdobyte podczas służby na różnych stanowiskach w NYC DOE, od studenta w Panelu ds. Polityki Edukacyjnej Rady Edukacji do swego czasu jako przedstawiciel gminy Staten Island w Uczniowskiej Radzie Doradczej Kanclerza stanu Nowy Jork.


Obecnie studiuje politologię i ma zainteresowania od historii do polityki (szczególnie w sferze polityki zagranicznej w stosunku do Europy Środkowo-Wschodniej), do ekonomii, fizyki, filozofii i ogólnie większości nauk humanistycznych.

Czym się zajmuję w PSM

Koordynator ds. wolontariuszy jest osobą, która nadzoruje wszystkie aspekty organizacji związane z członkostwem.