top of page
Ratuszowa_Marmurowa.jpg

Jakub J. Staniewski

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży

Updated Profile Picture.jpeg

O mnie

Jakub J. Staniewski urodził się w Lublinie, w Polsce i w wieku pięciu lat wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Aktualnie jest studentem w Seton Hall University. Był bohaterem jednego z odcinków serialu telewizyjnego w ramach cyklu “W naszym domu mówimy po polsku" emitowanego w TVP Polonia do ponad 2,8 miliona widzów. W wieku szesnastu lat, założył firmę Ordon Enterprises LLC i markę Varsovia Exclusive Menswear. Wieloletni wolontariusz na rzecz szkół polonijnych i CPSD. Założyciel i prezes Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży. Najmłodszy w historii członek kapituły edycji regionalnej USA (Nowy Jork) nagrody "Wybitny Polak" Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska".

Od marca 2019 roku, Staniewski jako pierwszy pełni funkcję przewodniczącego Komisji ds. Młodzieży Centrali Polskich Szkół Dokształcających oraz  odpowiada za dział młodzieżowy w czasopiśmie CPSD „Asystent”. Biegle włada językiem polskim, angielskim i hiszpańskim. Zna podstawowy język rosyjski.

Czym się zajmuję w PSM

Reprezentuje Polskie Stowarzyszenie Młodzieży, stoi na czele zarządu, przewodniczy posiedzeniom zarządu Stowarzyszenia, prowadzi sprawy Stowarzyszenia. Prezes tworzy wizję Stowarzyszenia i kieruję jego działaniami, tak aby te przybliżały Stowarzyszenie do osiągnięcia wyznaczonego celu.

bottom of page