top of page
Ratuszowa_Marmurowa.jpg

Julia Wojtkowski

Sekretarz wykonawczy

wojtkowski_edited.jpg

O mnie

Julia Wojtkowski pochodzi z Nowego Jorku i jest studentką Uniwersytetu Yale studiującą ekonomię i historię sztuki. Niedawno studiowała również na Uniwersytecie Oksfordzkim w ramach letniego programu Exeter College.

Choć urodziła się w Nowym Jorku, wychowała się w domu, w którym priorytetem była polska kultura i patriotyzm. Od najmłodszych lat każde lato spędzała w Polsce, poznając swoją rodzinę, historię i język, uczestniczyła w polskich obozach letnich w Krakowie i Rucianie Nidzie oraz podróżowała po Polsce.

Mieszkając w polskiej dzielnicy Greenpoint, była uczennicą Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Marii Konopnickiej, później oddając się swojej społeczności jako wolontariuszka, a także w kościele św. Centrum Słowiańskie oraz Instytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce. Bardzo zainspirowana tymi możliwościami, reprezentowała swoje dziedzictwo podczas uczęszczania do Townsend Harris High School, prowadząc Polski Festiwal Narodów, a jej projekt badawczy dotyczący marszałka Józefa Piłsudskiego zdobył pierwsze miejsce podczas NYC National History Day 2019.

Obecnie Julia jest członkiem Yale’s Polish Club oraz wielu organizacji promujących rolę polskiej młodzieży w jej środowisku.

Czym się zajmuję w PSM

Jako sekretarz wykonawczy Julia zapewnia wsparcie w działaniach formalnych, administracyjnych i organizacyjnych. Identyfikuje nowe kierunki rozwoju stowarzyszenia i ocenia skuteczność podejmowanych działań, odpowiadając jednocześnie za rejestrowanie przebiegu zarówno posiedzeń zarządu, jak i zespołów.

bottom of page