top of page
Ratuszowa_Marmurowa.jpg

Gabriela Woźniak

Koordynator ds. studenckich

IMG_4178_edited_edited_edited.jpg

O mnie

Gabriela Woźniak jest studentką w 12 klasie w The Beacon High School na Manhattanie. Udziela się w samorządzie studentów i w klubie medycznym w swojej szkole. Jest również prezydentem akcji pobierania krwi. Ciężką pracą i poświęceniem zachęciła wielu nowych studentów do oddania krwi. W wolnych przerwach została wybrana przez nauczycieli do asystowania podczas prowadzenia lekcji oraz pomocy słabszym studentom. Jej ulubionymi przedmiotami są matematyka i biologia. Większość wakacji spędzała w Polsce poszerzając swoją wiedzę o ojczystym kraju. Mając większość rodziny w Polsce mogła praktykować ojczysty język, Polską kulturę  oraz historię. Dzięki temu miała możliwość zwiedzenia wielu pobliskich miast.
 

Przez 9 lat uczęszczała do polskiej szkoły imienia Marii konopnickiego. Od dziecka lubiła tańczyć i śpiewać. Chodziła na lekcje tańca do Hamilton Dance przez 12 lat oraz brała lekcje śpiewu w Kobo Music przed 4 lata. W roku 2017 w wakacje miała szanse dostać się na medyczny program dla studentów w jednym z najlepszych szpital w Nowym Jorku Lenox Hill. Zaczynając tam wolontariat zafascynowała się medycyną i pomocą ludziom. Od tego momentu jest wolontariuszką w tym szpitalu oraz pomaga nowym wolontariuszom. Pomaga tam pacjentom na od dziale chemioterapii. W przyszłości chce studiować na uniwersytecie Duke i dostać się na medycynę . W wolnym czasie lubi być aktywną sportowo u spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi.  

Czym się zajmuję w PSM

Koordynator ds. Studenckich jest odpowiedzialny za współprace Stowarzyszenia ze środowiskiem studenckim i uniwersyteckim, identyfikując potrzeby studentów i udzielając wsparcia w zakresie podejmowanych przez Zarząd Stowarzyszenia decyzji. Prowadzi źródła informacyjne Stowarzyszenia związane ze studiowaniem i stypendiami, pomaga w koordynowaniu wydarzeń organizowanych dla studentów i środowiska uniwersyteckiego.

bottom of page