top of page

HISTORIA

Więcej o nas

Polskie Stowarzyszenie Młodzieży powstało w maju 2019 roku. Wówczas to grupa młodych emigrantów doszła do wniosku, że trzeba założyć organizację, która będzie jednoczyć młodzież Polską i polonijną z całego świata.

 

Pomysłodawcą i założycielem Stowarzyszenia jest wieloletni działacz polonijny, młody przedsiębiorca i przewodniczący Komisji ds. Młodzieży w Centrali Polskich Szkół Dokształcających, Jakub J. Staniewski. Obecnie pełni funkcję pierwszego prezesa organizacji, współpracując blisko z zarządem i młodzieżą zamieszkałą na obczyźnie i w Polsce w celu zwiększenia zaangażowania młodzieży w działania związane z Polską i polskością. Jako prezes i założyciel Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży jest współtwórcą ważnych przedsięwzięć służących młodzieży oraz edukacji: Konferencja "Młodzi o Polsce", oraz wielu warsztatów dokształcających dla młodzieży w różnych dziedzinach kultury, sztuki i biznesu. Jest także najmłodszym członkiem kapituły prestiżowej nagrody "Wybitny Polak" Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska".

Inauguracja działalności Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży miała miejsce w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku, jednej z najbardziej prestiżowych polskich placówek dyplomatycznych na świecie.

bottom of page